Uscom Belgelendirme

USCOM Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. ile Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan;

  • 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3)
  • 12UY0050-3 Panel Kalıpçı (Seviye 3)

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi, Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile, 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3) ve 12UY0050-3 Panel Kalıpçı (Seviye 3) faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki inşaat kalitesinin arttırılmasını, montaj hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor. 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3) ve 12UY0050-3 Panel Kalıpçı (Seviye 3) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması, Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi ‘nin ürettiği ürünleri kullanan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi, TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş USCOM Uluslararası Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları USCOM tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi tarafından tek nokta ödeme sistemi ile karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3) ve 12UY0050-3 Panel Kalıpçı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.

Sınavda başarı olan adayların sınav ve belge ücretleri İşsizlik Sigortası Fon’undan karşılanacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3) ve 12UY0050-3 Panel Kalıpçı (Seviye 3) adayların, 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslektaşlarımızın arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini USCOM ve Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi’nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir.

USCOM Uluslararası Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti.

 

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri A.Ş.

İçmeler Mah. Kauçuk Sok. No:4 /3 Tuzla, 34947, İstanbul, Türkiye
E-mail: info@uscom.com.tr
Tel: +90 216 441 7063
Tel: 0850 255 0695 (MYK)
Tel: +90 530 068 6251
www.uscom.com.tr

 

Mermerciler Sanayi Sitesi 3. Cadde No:40 Köseler Mah. Dilovası, Kocaeli, Türkiye

E-mail: info@ozleriskele.com

Tel: 444 4 755

www.ozleriskele.com

 

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr/
https://www.myk.gov.tr/belgezorunlulugu

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.