Tüsmer Belgelendirme

Tüsmer Belgelendirme Hizmetleri A.Ş. Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3 Panel Kalıpçı branşında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3 Panel Kalıpçı branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi 12UY0056-3 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3 Panel Kalıpçı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Anonim Şirketi TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Tüsmer Belgelendirme Hizmetleri A.Ş. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Tüsmer Belgelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvuru için;

https://www.tusmer.com.tr/