SERCAN BELGELENDİRME

Üretici firma (MYK) teşvikler kapsamında , inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için ÖZLER KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ ANONİM ŞİRKETİ ve TÜRKAK’ tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Sercan Eğitim Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme ve Tic. Ltd. Şti ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için işbirliği protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Sercan Eğitim Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir.

 

ÇALIŞAN İÇİN MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Mesleki yeterlilik belgesi ile nitelikli iş gücünü oluşturmayı hedefleyen ve İş Sağlığı ve Güvenliği konularından da niteliğini kanıtlamış kişilerin iş hayatına kazandırılması ve vasıflı eleman sayısının arttırılarak iş hayatına kazandırılmasını sağlamıştır.

Belgesiz işçi çalıştırmanın yasak olması nedeniyle belge sahibi işçilere yeni iş fırsatları doğacaktır. Ayrıca, Europass Uluslararası denkliği bulunan belge sayesinde, belge sahibi çalışanlar yurt dışında da çalışma imkânları bulabilecektir. 

HANGİ KAPSAMLARDA BAŞVURU YAPILABİLİR?

Zorunu MYK meslekleri kapsamında bulunan aşağıdaki inşaat mesleklerinde başvuru yapılabilir.

12UY0056-3/01 İskele Kurulum Elemanı

12UY0050-3/00 Panel Kalıpçı

11UY0025-3/02 Tünel Kalıpçı

16UY0253-2/00 İnşaat İşçisi

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

 

BAŞVURU

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için;

Tel No: 0(342) 335-4545

e- Mail: bilgi@sercan.com.tr

https://www.sercan.com.tr/