Kurucularımız

(1952 - 2002) ∞

MEHMET ÖZELCİ - ∞

Merhum Zehra ve Necati ÖZELCİ’ nin ilk çocuğu olarak Safranbolu’da dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Safranbolu’da, üniversite öğrenimini de İstanbul’da tamamladı. 1979’da Selo’su Perihan Acar ile evlendi.

Ebru ve Banu’nun sevgili babaları, Selo’nun Memo’su; Necibe, Nermin, Sevim ve Hikmet’ in ağabeyi olan Mehmet Özelci  İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Sakarya ve tekrar İstanbul’ da vergi denetmeni olarak görev yapıp, emekli oldu.  1996 yılında Nuri Özelci ile birlikte Özler Kalıp ve İskele Sistemleri‘ ni kurdu.

1998 yılında hissesini Nuri Özelci’ ye devrederek, şirketten ayrıldı. Tanıyıp bildiği hemen herkesin maddi ve manevi yardımına koşan, hümanist bir kişiliğe sahip olan Mehmet Özelci; bir rahatsızlıktan dolayı çok erken yaşlarda aramızdan ayrıldı.

Safranbolu’ da çok sevdiği babasının yanına defnedildi. Hepsini rahmetle, özlemle, minnetle anıyoruz. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. 

(1955 - )

NURİ ÖZELCİ

Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Huruçören Köyünde, merhum Fevkiye ve Faik Özelci’nin Namuk, Nezahat ve Melahat’ ten sonra dünyaya geldi. 12 yaşında babasını, 29 yaşında da annesini kaybetti. İlkokulu köyünde, orta okulu Araç’ta, lise ve üniversite öğrenimini de İstanbul’da tamamladı.

1979 yılında arkamdaki kadınım, yoldaşım, yarenim dediği eşi Sevgi Erol ile evlendi. Yaşam kaynağım dediği Burak ve Berkan’ın babası. Serdil ve Esra’nın kayınpederi, Buse, Efe, Alper, İnci ve Elif’in dedesidir. 5 yıl Fatih’te ÜÇLER MUHASEBE de, 2 yıl Çağlayan’da ASMAŞ AŞ’ de muhasebeci olarak çalıştı.

Askerlik hizmetinden sonra 12 yıl İstanbul’da UYGUNLAR MADENCİLİK AŞ.’ nin muhasebe müdürlüğünü yaptı. 6 yıl Bodrum’da TANKAY yapı kooperatifinin denetçiliği, iki dönem ŞAMPİYON dershanesinde muhasebe öğretmenliği, 3 dönem İstanbul’da KÖMPAD yönetim kurulu üyeliği, iki dönem de KASTAMONUSPOR kulübü yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 1992 yılında NAMA MADENCİLİK ile madencilik sektörüne, 1994 yılında SÖZ otomotiv ile 2. el otomotiv sektörüne, 1996 yılında Mehmet Özelci ile birlikte Özler Kalıp ve İskele Sistemleri’ ni kurarak, inşaat kalıp ve iskeleleri imalatı ile kiralaması işine girdi. 

Şirketin yönetimini de 2012 yılından itibaren tamamen oğulları Burak ve Berkan ÖZELCİ’ ye bıraktı.

Şimdi ise Özler Kalıp ve İskele Sistemleri A.Ş. nin onursal yönetim kurulu başkanı olarak aktif iş hayatına devam ediyor.